155 ręcznie wykonanych krzyżyków

nagrodzoneKrzyzyki„Krzyżyk – znak mojej wiary” to tytuł konkursu ogłoszonego przez ks. Mariana Mieczkowskiego, proboszcza Katedry i duszpasterza środowisk twórczych Diecezji Łomżyńskiej. W ramach konkursu powstały krzyżyki, będące znakami wiary ich twórców, które mają być podarunkiem dla gości, wizytujących parafie łomżyńskie bezpośrednio przed krakowskimi w Światowymi Dniami Młodzieży. Miło nam poinformować, że laureatkami głównych nagród są uczennice naszej szkoły – Eliza Kaczmarczyk, Łucja Surowik i Anna Tomkielska. Autorki najlepszych prac w nagrodę wyjadą na 7 dni do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Poza nagrodami głównymi, Jury w składzie:  ks. Tomasz Grabowski, dyrektor Muzeum Diecezjalnego,  siostra Urszula Sępkowska, rzeźbiarka, Cezary Gwizdon – nauczyciel historii sztuki  oraz Jakub Stańczuk, pod przewodnictwem ks. Mariana Mieczkowskiego postanowiło przyznać 5 wyróżnień dla: Jakuba Radomskiego z Liceum Plastycznego w Łomży; Adriany Mocarskiej z Liceum Plastycznego w Łomży; Andrzej Żmudy z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży; Wiktorii Borszewa z Grajewa oraz Otylii Boroń ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Wszystkie nagrodzone, wyróżnione i nadesłane na konkurs prace można oglądać w galerii na stronie intranetowej parafii katedralnej w Łomży.

(zdjęcie ilustrujące wpis pochodzi z serwisu 4lomza.pl)