Jakie są granice wolności? Wiktoria Pasztaleniec z III nagrodą!

W konkursie „Granice wolności” organizowanym przez Centrum Kultury Agora we Wrocławiu jurorzy dostrzegli, że, „… uczestnicy w indywidualny, zróżnicowany i niezwykle wrażliwy sposób eksplorowali zagadnienia związane z uniwersalnymi pytaniami — w którym miejscu zaczyna się niedozwolona ingerencja w prawa, godność i intymność drugiego człowieka? Jakie skutki niesie przykładanie popularnych, gotowych, spłyconych odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące kondycji człowieka oraz naszych wyborów i decyzji? Czy coraz trudniejsze relacje między ludźmi i społeczeństwami, wynikają z braku umiejętności świadomego wglądu w siebie, uproszczeń i łatwości klasyfikowania?”

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych prac znalazła się realizacja uczennicy II klasy – Wiktorii Pasztaleniec. Plakat autorstwa Wiktorii otrzymał III nagrodę, a doceniony został „dzięki dynamicznej, nawiązującej do Polskiej Szkoły Plakatu formie oraz ekspresyjnie przekazanym przemyśleniom o destrukcyjnej i autodestrukcyjnej sile słowa.”

Plakaty Julii Bączyk, Sebastiana Kani i Dominiki Rzący zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej, którą będzie można oglądać od 11 listopada 2020 r. CK Agora zaprasza na oprowadzenie kuratorskie, które odbędzie się on-line, 11 listopada o godz. 18:00.

Prace konkursowe zostały wykonane na zajęciach specjalizacji projektowanie graficzne pod opieką Gabrieli Horosz.

Z całego serca gratulujemy naszym zdolnym uczniom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!