Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych – Perspektywy 2015

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych to ważny i zwykle szeroko komentowany instrument w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Od wielu lat jest on też istotnym kryterium wyboru przez absolwentów gimnazjów dalszej drogi edukacji. 14 stycznia 2015 roku po raz siedemnasty Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała kolejny Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych – PERSPEKTYWY 2015.
Jest nam niezwykle miło poinformować, iż w kategorii Ranking Szkół Olimpijskich 2015 wśród 200 sklasyfikowanych szkół znalazły się dwie z Łomży: na 27 miejscu – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, a na 100 miejscu w kraju nasza szkoła – Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży!
Przypomnijmy, że tak wysokie miejsce w ogólnopolskim rankingu wywalczyli naszej szkole uczniowie uczestniczący w eliminacjach centralnych XXXVIII Olimpiady Artystycznej: Kinga Rejterada (4 miejsce i tytuł laureata), Hanna Kur (11 miejsce i tytuł wyróżnionego finalisty) oraz Kamil Filip Łazarczyk (13 miejsce i również tytuł wyróżnionego finalisty). Warto zauważyć, iż spośród 68 w kraju szkół plastycznych na liście Rankingu Szkół Olimpijskich 2015 znalazły się dwie: na 132 miejscu Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz na 100 miejscu Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Gratulujemy!!!