Plener w Krakowie 2016

Klasy drugie wraz z wychowawcami – Edytą Ejsmont i Katarzyną Swoińską oraz z nauczycielem historii sztuki Anną Wojsław w dniach od 4 do 9 maja uczestniczyły w plenerze rysunkowym „Zakopane – Kraków”.
W Zakopanem zobaczyliśmy Tatry, panoramą się zachwyciliśmy:) szczególnie, że widok przed nami rozciągał się z wysokości Kolei Linowej na Polanie Szymoszkowej. Odwiedziliśmy Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara oraz Galerię Antoniego Rząsy, świetnego ucznia Kenara i rzeźbiarza, obejrzeliśmy Willę Oksza z galerią sztuki XX wieku, inspirowanej Tatrami, folklorem góralskim, a także związanej z działalnością miejscowego środowiska artystycznego. Galeria Władysława Hasiora – w zmienionym nieco wizerunku była ostatnim miejscem naszego pełnego wrażeń dnia w stolicy Tatr, a wieczór spędziliśmy w „Kawiarni” Teatru Witkacego, by dowiedzieć się na czym polega „zakopiański demonizm”.
W Krakowie rysowaliśmy, zwiedzaliśmy, rysowaliśmy, zwiedzaliśmy….. Wawel, krakowskie kościoły: Franciszkanów, Mariacki; Sukiennice i podziemia Rynku Krakowa.
W Muzeum Narodowym spotkaliśmy panią Ewę Kuryluk, która pięknie opowiedziała nam o swojej wystawie Nie śnij o miłości … Niedzielny wieczór spędziliśmy w Krakowskiej Operze na familijnej opowieści „Mały Lord”, z której nauka taka: „nikt nie jest nigdy za stary ani zbyt potężny, by nauczyć się pokory i miłości”. Mieliśmy też szczęście uczestniczyć w przedstawieniu w obecności autora muzyki do przedstawienia.
Na czas niedługi, ale wystarczający zagościliśmy w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu, obejrzeliśmy Drogę Krzyżową J.Dudy Gracza na Jasnej Górze w Częstochowie. Już szykujemy się na następny plener!