POLECAMY Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak!

simona-ksiazka-polecamyAnna Kamińska
„Simona – opowieść  o niezwyczajnym życiu Simony Kossak”

W księgarniach właśnie pojawiła się książka Anny Kamińskiej „Simona – opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak”. Zmarła w marcu 2007 roku profesor Simona Kossak była wielkim przyjacielem i sprzymierzeńcem naszej szkoły. W ostatnich latach swego życia kilkakrotnie u nas gościła. Zaakceptowała i poparła oficjalnie nasz wniosek o nadanie szkole imienia jej dziadka: Wojciecha Kossaka i stała się po prostu niezwykle nam bliska. Dlatego z wielką radością odnotowujemy fakt ukazania się za sprawą Wydawnictwa Literackiego obszernej biografii profesor Simony Kossak. Lektura ta pozwala zarówno przywołać we wspomnieniach jej osobę, miejsca i zdarzenia, jak i pogłębić swą wiedzę na temat rodu Kossaków, do którego Pani Profesor zaliczyła kiedyś także pracowników i uczniów naszej szkoły.
Bardzo serdecznie dziękujemy też autorce – pani Ani Kamińskiej, która wykazała się ogromną cierpliwością w czasie zbierania (także w naszej szkole) materiałów do tej książki. Zachęcamy do lektury.

rcg
 

Linki o książce:

Wydawnictwo Literackie
Polskie Radio Trójka – „Z najwyższej półki”
Portal „Ulica ekologiczna” 

Żałuję, że nie zdążyłem poznać Simony Kossak. Ale ten żal koi nieco niezwykle interesująca książka Anny Kamińskiej, opowieść o wyjątkowej osobowości i fascynującym życiu. Proszę dać się zabrać do Dziedzinki, to podróż jakich mało!

Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia

Każdy czasami jest Simoną, która rzuca wszystko i szuka w przyrodzie szczęścia. Chatka bez prądu, dziki jedzące z nami śniadanie, a na werandzie ryś (…). Polubiłam tę niezwykłą kobietę od początku.

Sylwia Chutnik, Wysokie Obcasy

Historię jej życia czyta się dziś jak pasjonującą awanturniczą powieść o kobiecie obdarzonej niewiarygodną odwagą bycia sobą. Książka Anny Kamińskiej to nie tylko pasjonująca opowieść o życiu Simony Kossak, ale też o historii jej sławnej rodziny. Trudnej i zaskakującej.

Anna Jasińska, Twój Styl

(Cytaty za: Wydawnictwo Literackie, www.wydawnictwoliterackie.pl)