Sypnęło nagrodami! (25 lat Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży)

Jest nam niezwykle miło powiadomić dalszych i bliższych znajomych, przyjaciół i sympatyków, że oto nasza szkoła – Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży – skończyła we wrześniu 25 lat. Nie planowaliśmy hucznych uroczystości. Ani zjazdów czy bali. Chcieliśmy tym razem skromnie  i pracowicie. W codzienności. Tymczasem przyszedł Dzień Edukacji Narodowej. I zaczęło się…

Pracujący w naszej szkole od pierwszego dnia jej istnienia (a zatem 25 lat z górką) mgr Radosław Cezary Gwizdon  – historyk sztuki, otrzymał wiadomość, że decyzją Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty zaakceptowaną przez Ministra Edukacji Narodowej otrzymuje tytuł honorowego profesora oświaty. Uroczystość nadania honorowych profesorów oświaty odbędzie się w dniu   16 października b.r. o godzinie 11-tej, podczas uroczystości Dnia Edukacji Narodowej  organizowanej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (Sala Kolumnowa) przy Al. Ujazdowskich 1/3 w Warszawie. Gratulujemy!!!

Kierująca naszą szkołą od 2003 roku Pani Lidia Jadwiga Radziwanowicz otrzymała informację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej), że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Prof. Piotr Gliński przyznał jej Nagrodę I stopnia, której wręczenie odbędzie się w trakcie uroczystego spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 18 października o godz. 12.00  w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Gratulujemy!!!

I to jeszcze nie koniec. Minister Edukacji Narodowej odznaczył też w tym roku Medalem Komisji Edukacji Narodowej nauczycieli naszej szkoły. Są to: Sylwia Znoińska, Małgorzata Wagner, Iwona Kupidlowska, Edyta Ejsmont i Adam Tymiński. Uroczystego wręczenia medali dokonała Pani Jadwiga Mariola Szczypień – Podlaski Kurator Oświaty na miejskiej uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży. Gratulujemy!!!

Z kolei w uznaniu szczególnego wkładu w rozwój edukacji artystycznej w Polsce nagrodę indywidualną II stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej otrzymała Pani Katarzyna Swoińska. Nagroda ta została wręczona  w naszej szkole na uroczystości  z okazji Dnia Edukacji Narodowej dnia 13 października. I nie była jedyną. W uznaniu zasług i wkładu w rozwój szkoły Dyrektor Pani Lidia Radziwanowicz przyznała swoje nagrody następującym nauczycielom: Antoniemu Mieczkowskiemu, Radosławowi Cezaremu Gwizdon, Zbyszkowi Rutkowskiemu, Michałowi Michalikowi, Annie Karwowskiej, Stanisławowi Kędzielawskiemu i Ewie Skłodowskiej. Za rzetelną pracę umożliwiającą codzienne funkcjonowanie szkoły nagrody otrzymali pracownicy administracji i obsługi : Wanda Maria Zaremba, Anna Wachowska, Tomasz Wachowski, Henryk Krajewski, Zofia Najda, Wiesława Dymnica i Jolanta Węgrowska. Gratulujemy!!!

To, że nasza szkoła przetrwała te 25 lat, to super informacja. To, że w tym czasie przewinęło się tu ponad sześciuset uczniów – to informacja najważniejsza. A to, że nas dostrzegają poza Łomżą –  to również miłe i warte odnotowania. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim!