Wręczenie nagród w konkursie „Wśród Łąk…”

6 czerwca 2017 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie nagród II Konkursu plastyczno-literackiego im. Prof. Simony Kossak pod hasłem „Wśród łąk…”.

Tegoroczna edycja zaowocowała przyznaniem 10 nagród i 4 wyróżnień w kategoriach literackiej i plastycznej. Ujęcie tematu, pasja, zaangażowanie naszych uczestników pozwoliło nam na chwilę wybrać się na spacer pośród pachnącej łąki…

Po raz pierwszy przyznano nagrodę Stowarzyszenia im. Profesor Simony Kossak za opowiadanie, ukazujące w sposób dojrzały i twórczy niekonwencjonalną postawę profesor Simony Kossak. Otrzymała ją Julia Zembrowska, uczennica Gimnazjum im. ks. Michała Sopoćki w Turośni Kościelnej za opowiadanie pt. W poszukiwaniu piękna natury. Praca ta została dodatkowo uhonorowana przez członka jury – Renatę Kosin – pisarka podarowała laureatce jedną ze swoich książek.

Wszystkim opiekunom i uczniom dziękujemy za udział w konkursie, za miłe spotkanie i twórczą pracę w czasie warsztatów graficznych.

Instytucjom wspierającym nasz konkurs, dziękujemy za piękne nagrody i bycie z nami w tym ważnym dniu. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, za okazaną nam przyjaźń, za to, że chcieliście pobyć z nami i za wspólne budowanie nowej tradycji naszej szkoły.

Jeszcze raz wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie! Do zobaczenia za rok!

Edyta Ejsmont, Katarzyna Swoińska i Michał Michalik

Konkurs oczami mediów [klik]

Warsztaty pokonkursowe

Laureaci konkursu uczestniczyli w warsztatach graficznych w naszej szkolnej pracowni pod opieką Katarzyny Swoińskiej oraz wsparciu nauczycieli: pani Magdaleny Rusieckiej i pana Michała Michalika. Każdy z uczestników przygotował szkic zainspirowany łąką, nawiązujący do tematyki konkursowej. W dalszej części powstały fakturowe monotypie, w których pracujące zespoły wykorzystały naturalne, suszone rośliny. Wyobraźnia pozwoliła na swobodne komponowanie, kolorowe poszukiwanie 🙂 Powstały duże graficzne realizacje, są pamiątką i wspomnieniem.
Wszystkim opiekunom i uczniom dziękujemy za udział w konkursie, za miłe spotkanie i twórczą pracę.