XIX Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu

XIX Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu

Biennale grafiki dzieci i młodzieży to międzypokoleniowe spotkania graficzne – od małego twórcy w wieku pierwszych klas szkoły podstawowej, aż po pełnoletniego autora szkoły średniej.

Dnia 16 października 2014 roku odbyło się wręczenie nagród w Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Nasze uczennice: Agata Zyskowska i Aleksandra Krystosiak zostały laureatkami tego biennale. Agata zdobyła nagrodę, Aleksandra wyróżnienie. Cieszymy się, że udało nam się zaistnieć w bogactwie technik graficznych, w wielości tematów, różnorodności odbitek. „Zostałyśmy bardzo ciepło przyjęte. Nie spodziewałyśmy się tak uroczystej rangi biennale, a samo miasto Toruń urzekło nas swoim klimatem i charakterem.” – opowiadają dziewczyny, które wyprawiły się do Torunia, aby osobiście odebrać nagrody.

Na tegoroczne biennale w Toruniu wpłynęło 10654 prac z 43 państw całego świata. Na wystawie pokonkursowej zaprezentowano łącznie 1153 prace, w tym grafiki 16 uczniów naszej szkoły.
Jesteśmy z was dumni!

Nagrodzone prace, oraz te, zakwalifikowane do wystawy zostały wykonane pod kierunkiem nauczycielek grafiki: Katarzyny Swoińskiej i Gabrieli Horosz

Więcej o toruńskim biennale można dowiedzieć się na stronie: www.galeriadziecka-eduart.pl