5. Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich „Łomża Ja i TY”

We wrześniu ruszyła 5. już edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY”. Główną ideą festiwalu jest integracja środowiska osób z niepełnosprawnością oraz aktywizacja społeczności lokalnej.
Festiwal, to impreza, która z roku na rok coraz mocniej wpisuje się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Łomży i świadomość mieszkańców, nie tylko miasta, ale i regionu. Cała idea zrodziła się kilka lat temu. Pomysł wywodzi się z fascynacji i wiary w terapię przez sztukę, która aktywizuje osoby i wydobywa tkwiące w ich potencjały. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych „Ja i Ty”. W programie oprócz licznych pokazów filmowych przewidziane są także wystawy fotograficzne i malarskie, koncerty muzyki instrumentalnej i kabarety. Organizowane są również loterie fantowe, z których dochód przeznaczony jest na pomoc osobom niepełnosprawnym.
W tegorocznej edycji, w pracę przy festiwalu zaangażowały się także uczennice naszej szkoły. 10 września, podczas rodzinnego festynu na „Strzelnicy”, z wielkim zaangażowaniem służyły swoim talentem  najmłodszym uczestnikom imprezy – ozdabiały twarze kolorowymi malunkami. Dziękujemy, dziewczyny, robiłyście to świetnie!