Konkurs EXLIBRIS – „BAJKI, BAŚNIE I LEGENDY”

Jury VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego EKSLIBRIS – „BAJKI, BAŚNIE I LEGENDY” organizowanego przez Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu , pod patronetem Centrum Edukacji Artystycznej, dokonało przeglądu i analizy 496 prac z 25 szkół plastycznych. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie projektu ekslibrisu okazjonalnego – znaku bibliotecznego w formie ozdobnej winiety, z wykorzystaniem technik grafiki warsztatowej lub komputerowej.

I NAGODA dla Adama Ejsmonta, ucznia klasy IIIa za grafikę warsztatową.
Jagoda Skawska, uczennica klasy II znalazła się w grupie autorów nominowanych do nagród i wyróżnień, w kategorii grafika warsztatowa.
Prace graficzne wykonane techniką mezzotinty powstały w pracowni zajęć artystycznych prowadzonej w tym roku szkolnym przez Katarzynę Swoińską.

Ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się prace uczniów w kategorii grafika komputerowa, wykonanych pod opieką Magdaleny Rusieckiej:
Iga Krzemińska, kl.II
Aleksandra Murawska, kl.II
Julia Zaręba, kl.II
Katarzyna Arciszewska, kl. II
Aleksandra Leśniewska, kl.II

oraz prace w kategorii grafika warsztatowa, wykonanych pod opieką Katarzyny Swoińskiej:
Jakub Radomski, kl.II
Julia Borkowicz, kl. IIIa
Kacper Kamiński, kl. I

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom oraz ich opiekunom. Życzymy wytrwałości w dalszych graficznych zmaganiach!