mLegitymacja

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. mLegitymacja to jego elektroniczna wersja, czyli legitymacja w smartfonie.

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży , skorzystasz z ulg i zwolnień.

Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Procedura wydawania mLegitymacji.

  • Rodzic lub pełnoletni uczeń wysyła zdjęcie (legitymacyjne) w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5MB poprzez LIBRUS, wybierając jako adresata Administratora systemu (plik musi być nazwany imieniem i nazwiskiem ucznia).

Zdjęcie do mLegitymacji można szybko przygotować w darmowym GENERATORZE ZDJĘĆ

(https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji)

  • Wypełniony wniosek o wydanie mLegitymacji należy złożyć do sekretariatu szkoły.
  • Po wprowadzeniu do systemu osoba składająca wniosek otrzymuje kod aktywacyjny (QR) wysłany poprzez Librus.

Następnie:

  • Pobrać i uruchomić aplikację mObywatel
  • Wybrać „Dodaj dokument”, następnie „mLegitymacja Szkolna”
  • Zeskanować kod QR
  • Pobrać dane osobowe ucznia z systemu.

Aby uruchomić mLegitymację uczniowie muszą posiadać telefon z systemem operacyjnym iOS lub Android w wersji co najmniej 6.0

Dokumenty do pobrania:

Wniosek o wydanie mLegitymacji w WORD

Wniosek o wydanie mLegitymacji w PDF

Regulamin usługi mLegitymacja szkolna w Aplikacji mObywatel

Instrukcja instalacji mLegitymacji

 Sprawy niewymienione w procedurze reguluje regulamin usługi mLegitymacja szkolna w Aplikacji mObywatel. Ustawowy czas realizacji wprowadzenia do systemu wynosi 14 dni. Jednorazowy kod aktywacyjny oraz kod QR jest ważny 30 dni od momentu jego wygenerowania w systemie. Kod zostaje wysłany na konto rodzica lub pełnoletniego ucznia w LIBRUS (użyty przy wysłaniu zdjęcia do szkoły).

Wszystkie materiały przekazane przez rodzica w formie elektronicznej po wprowadzeniu do systemu zostają usunięte i nie są archiwizowane przez szkołę.