Nagrody na Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu

Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży, organizowane przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, to długa już tradycja pielęgnująca szeroko pojęty warsztat graficzny. Prace przygotowywane na konkurs rozpatrywane są w dwóch kategoriach: 1 – to tradycyjny warsztat graficzny oraz 2 – to grafika komputerowa.


Obecna edycja, XXII, to 4738 nadesłanych prac z 29 krajów. Na wystawę pokonkursową Jury zakwalifikowało 769 prac z 24 państw przyznając 80 Nagród indywidualnych. Jest to edycja bardzo inna, ze względu na czas pandemii oraz fakt, że praca z warsztatem nie zawsze mogła być ciągła i przebiegać harmonijnie. W grupie nagród, w kategorii wiekowej 17-19 lat, znalazły się prace uczennic z naszej szkoły: Weroniki Nazaruk i Emilii Samuel. Do wystawy zakwalifikowały się prace Julii Gawkowskiej, Aleksandry Kurzych, Klaudii Ramotowskiej, Kingi Wołkońskiej i Julii Zalewskiej.

Serdecznie gratulujemy Laureatkom oraz opiekunowi artystycznemu, Katarzynie Swoińskiej.

Nagrodzone prace zostały wykonane w technikach trawionych, akwaforcie i akwatincie. Cieszy fakt, że tak trudny warsztat jest wciąż podejmowany, a prace realizowane z powodzeniem. Uroczyste podsumowanie Konkursu odbędzie się 21 października 2021 roku o godzinie 12.00 w sali Widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu.