Patriotyzm i współcześni bohaterowie

Uczennica klasy II naszej szkoły, Karolina Wojsz, przy wsparciu swoich koleżanek i kolegów ze specjalizacji Realizacje Intermedialne otrzymała drugą nagrodę w konkursie  na krótki film #63PL,  zorganizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Off Camera, przy współpracy Onet.pl.

Tematem przewodnim konkursu było pytanie  Czym jest dla ciebie patriotyzm i kim są współcześni bohaterowie. Odpowiedzi na to pytanie udzieliło ponad 130 młodych osób z całej Polski. Film naszych uczniów nosi tytuł „W mowie, w myśli, w sercu… z Polską”.
Podczas uroczystej gali na festiwalu Netia Off Camera poznaliśmy zwycięzców konkursu filmowego #63PL. Wyboru zwycięskich prac dokonało jury konkursu w składzie:
Jan Komasa, (reżyser filmowy),
Jan Ołdakowski (Muzeum Powstania Warszawskiego),
Anna Trzebiatowska (Netia Off Camera)
oraz Bartosz Węglarczyk (Onet.pl).
Ambasadorem Konkursu był Józef Pawłowski, znany m.in serialu „Czas Honoru” czy filmu „Miasto 44”.

Filmy laureatów było można zobaczyć w  czasie festiwalu Netia Off Camera, który od 29 kwietnia do 8 maja odbywał się w Krakowie.
II nagroda naszych uczniów to 3 tysiące złotych oraz możliwość odbycia stażu na planie filmowym jednej z największych polskich produkcji fabularnych ostatnich lat, historycznego filmu akcji o Janie Nowaku-Jeziorańskim pt. Kurier, w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Staż odbędzie się w 2017 roku.
Uczniowie pracowali pod opieką nauczyciela specjalizacji, Pani Ewy Skłodowskiej.
Gratulujemy!