Podsumowanie wyników matur 2017

Matura 2017 w Łomży może i przeszłaby w naszej szkole bez szerszego echa, ale z kronikarskiego obowiązku odnotujmy pewne fakty. Otóż nawet dla nas samych zaskoczeniem okazały się w tym roku wyniki z niektórych przedmiotów.
Wygląda na to, że mamy najwyższy w mieście wynik egzaminu maturalnego z języka polskiego (PR) – 73 %, języka angielskiego (PR) – 77,8% i języka rosyjskiego (PP) – 94%.
Zajmujemy drugie miejsce z takich przedmiotów jak język rosyjski (PR) – 81%; biologia (PR) -45% i historia sztuki (PR) – 53,9%.
Trzecie miejsce w mieście ma wynik matury z języka angielskiego (PP) – 73,9 %. Czwarte – język polski (PP) – 58.1%, a piąte – matematyka (PP) – 54,4% oraz matematyka (PR) – 31,2 %.
We wrześniu szkoła nasza obchodzi równo 25 lecie swego istnienia. Dobre wyniki z matury to chyba najlepszy prezent jubileuszowy. Gratulujemy uczniom. Gratulujemy nauczycielom.
Poza przedmiotami zawodowymi (malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika warsztatowa, projektowanie graficzne czy film i fotografia) „plastyk” wspiera się na językach. I niech tak zostanie 😉
19 września 2017 (rcg)