XL Olimpiada Artystyczna w Warszawie

W dniach 11- 14 kwietnia 2016 r. w Muzeum Narodowym w Warszawie jak i Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie miały miejsce jubileuszowe eliminacje centralne XL Olimpiady Artystycznej. W sekcji plastyki (historia sztuki) wśród 70 uczestników z całego kraju znalazły się dwie uczennice Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży: Julia Borkowicz (klasa II A) i Adriana Mocarska (klasa II A).

Uczennice były przygotowywane pod okiem pani mgr Anny Wojsław, absolwentki Liceum Plastycznego, finalistki XXXIII Olimpiady Artystycznej aktualnie nauczycielki Liceum Plastycznego w Łomży, zastępującej w tym roku szkolnym nauczyciela przedmiotu historia sztuki, mgr Cezarego Gwizdona.

Po zmaganiach w części pisemnej (test wiedzy z historii sztuki, analizy dzieła na podstawie wybranych par dzieł ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie) uczennice uzyskały wynik, pozwalający im przystąpić do II części olimpiady – wypowiedzi ustnej.

Te Jubileuszowe zmagania olimpijskie były dla Julii i Adriany zwycięskie. Obie uzyskały tytuł finalistek z wyróżnieniem. Osiągnięcie to oznacza dodatkowo uzyskanie najwyższego wyniku (100 %) na świadectwie maturalny z przedmiotu historia sztuki – poziom rozszerzony. Wyjazd na jubileuszowe obchody XL Olimpiady Artystycznej był wzbogacony o dodatkowe atrakcje – zwiedzanie kościołów Warszawy – Kościół św. Krzyża, Kościół św. Anny, Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela oraz Kościół p.w. Opatrzności Bożej w Wesołej oraz spacery po rezydencji Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie i Łazienkach Królewskich.

Finalistom XL Olimpiady Artystycznej oraz pracującej z nimi nauczycielce – gratulujemy!

 

A tak pisze o naszych dziewczynach portal łomżyński 4lomza.pl:
„Łomżynianki z Plastyka w finale 40. Olimpiady Artystycznej”