Zajęcia „Szkółki plastycznej” 2019

Od lutego 2019  zapraszamy na kolejną edycję Szkółki Plastycznej, czyli zajęć przygotowanych z myślą o gimnazjalistach i uczniach ostatnich klas szkoły podstawowej. Co tydzień, w każdą sobotę będziemy zdradzać tajniki rysunku, malarstwa, rzeźby i grafiki. Zapraszamy do naszych pracowni artystycznych wszystkich chętnych do rozwijania swoich zainteresowań plastycznych. Czekamy w każdą sobotę.
Zajęcia są BEZPŁATNE i odbywają się w godzinach od 10.00 do 12.00. Podczas zajęć, kandydaci do Liceum Plastycznego będą mogli otrzymać korektę swoich prac rysunkowych i malarskich.

Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami i liczną grupę  uczestników modyfikujemy program spotkań:

  • zajęcia komputerowe zastąpione zostają lekcjami rysunku/malarstwa
  • na zajęcia z grafiki i rzeźby OBOWIĄZUJĄ ZAPISY
    (zapisać się można telefonicznie w sekretariacie szkoły, tel.: 86 218 84 19, liczba miejsc– 20, liczy się kolejność zgłoszeń)

Co ze sobą zabrać na zajęcia?

Liceum Plastyczne zapewnia profesjonalny sprzęt i podstawowe materiały potrzebne do realizacji zadań. Prosimy jednak, aby uczestnicy zajęć zawsze przynosili ze sobą:
szkicowniki w formacie A4, ołówki różnej miękkości (np.: B2, B4, B6 itd), na malarstwo – farby wodne (najlepiej tempery lub plakatowe) i różnej wielkości pędzle okrągłe lub płaskie.
Ważny jest też odpowiedni strój – ubrania mają być wygodne i takie, że jeśli pobrudzą się farbami, to nie będzie szkoda 😉

Szczegółowy harmonogram spotkań:

9 lutego – rysunek
16 lutego – rysunek
23 lutego – malarstwo
———————————————–
2 marca – rzeźba
9 marca – rzeźba
16 marca – rysunek
23 marca – malarstwo
30 marca – grafika
———————————————–
6 kwietnia – malarstwo
13 kwietnia – grafika
———————————————–
11 maja – rysunek

Informacje o salach, w których odbywają się zajęcia będą podawane na bieżąco, w dniu zajęć.